Home / Crystals / ABM8W-16.9344MHZ-4-D2X-T3
minImg
ABM8W-16.9344MHZ-4-D2X-T3
Abracon LLC
Product No:
ABM8W-16.9344MHZ-4-D2X-T3
Description:
CRYSTAL 16.9344MHZ 4PF SMD
User Guide
Load Capacitance 4pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Series ABM8W
Operating Mode Fundamental
Frequency 16.9344 MHz