ACC15DRTS-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
ACC15DRTS-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Green
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 15
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)