ACC31DRYI-S734
Sullins Connector Solutions
Product No:
ACC31DRYI-S734
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 62
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.031" (0.79mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 31
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)