ADP3300ARTZ-3.2-R7
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP3300ARTZ-3.2-R7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
SOT-23-6
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 50MA SOT23-6
In Stock : 555
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 410
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 300 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 12V
Output Type Fixed
Current - Output 50mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-6
Series anyCAP®
Control Features Error Flag, Shutdown
Package / Case SOT-23-6
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V
Voltage Dropout (Max) 0.17V @ 50mA