ADSP-BF533SBBZ500
Analog Devices Inc.
Product No:
ADSP-BF533SBBZ500
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
169-PBGA (19x19)
Description:
IC DSP CTLR 16BIT 500MHZ 169BGA
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Non-Volatile Memory ROM (1kB)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 169-PBGA (19x19)
Series Blackfin®
Clock Rate 500MHz
Type Fixed Point
Package / Case 169-BBGA
Voltage - Core 1.20V
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - I/O 3.30V