Home / SAW Filters / AE1227SB1141
minImg
AE1227SB1141
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE1227SB1141
Description:
1227 MHz SAW Bandpass Filter
In Stock : 237
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insertion Loss 1dB
Applications -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.051" (1.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Frequency - Center 1.227GHz
Series -
Package / Case 6-SMD, No Lead
Bandwidth 20MHz