AE15B11017
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE15B11017
Description:
15MHZ LC BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 2dB
Size / Dimension 2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.750" (19.05mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 6MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 15MHz Center