Home / RF Filters / AE18000SSH6577
minImg
AE18000SSH6577
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE18000SSH6577
Description:
18000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HI
User Guide
Insertion Loss 2dB
Size / Dimension 0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 10GHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 18GHz (Cutoff)