Home / RF Filters / AE1960WN2274
minImg
AE1960WN2274
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE1960WN2274
Description:
1960 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
User Guide
Insertion Loss 2dB
Size / Dimension 8.858" L x 1.791" W (225.00mm x 45.50mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.866" (22.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 60MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 1.96GHz Center