Home / RF Filters / AE2280B11311
minImg
AE2280B11311
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2280B11311
Description:
2280 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 3dB
Size / Dimension 4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.240" (31.50mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 22MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 2.28GHz Center