Home / RF Filters / AE2500B10237
minImg
AE2500B10237
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2500B10237
Description:
2500 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Size / Dimension 3.920" L x 0.980" W (99.57mm x 24.89mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.620" (15.75mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 50MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 2.5GHz Center