AE284T20B39PB
Conesys
Product No:
AE284T20B39PB
Manufacturer:
Conesys
Description:
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
User Guide
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-39
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Conesys
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C