Home / RF Filters / AE4900B11857
minImg
AE4900B11857
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE4900B11857
Description:
4900 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 0.6dB
Size / Dimension 3.819" L x 2.008" W (97.00mm x 51.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.984" (25.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 200MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 4.9GHz Center