AE564B11153
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE564B11153
Description:
564 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 1dB
Size / Dimension 6.238" L x 3.253" W (158.45mm x 82.63mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 3.079" (78.21mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 52.4MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 564MHz Center