AE775W18-11PX
Conesys
Product No:
AE775W18-11PX
Description:
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
In Stock : 52
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 1000VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-11
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 175°C