AE788B6193
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE788B6193
Description:
788 MHZ LC BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 3dB
Size / Dimension 4.000" L x 1.125" W (101.60mm x 28.58mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.750" (19.05mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 375MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 788MHz Center