AE852L6334
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE852L6334
Description:
852 MHZ LC LOW PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 3dB
Size / Dimension 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.750" (19.05mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 852MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 852MHz (Cutoff)