AHA227M25F24T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
AHA227M25F24T-F
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 160 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.2Ohm @ 120Hz
Series AHA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 272 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 220 µF