AHC1012221M035R
KYOCERA AVX
Product No:
AHC1012221M035R
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP ALUM HYB 220UF 20% 35V SMD
In Stock : 2524
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series AHC
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF