AI-4429-P-CP12-2-R
PUI Audio, Inc.
Product No:
AI-4429-P-CP12-2-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Description:
BUZZER PIEZO 12V 43MM PNL MNT
In Stock : 239
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Input Type DC
Height - Seated (Max) 1.331" (33.80mm)
Approval Agency -
Duration 1.5 PPS
Termination Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256" (6.50mm)
Voltage - Rated 12 V
Mounting Type Panel Mount
Size / Dimension 1.693" Dia (43.00mm)
Current - Supply 25mA
Voltage Range 4 ~ 16V
Product Status Active
Ratings -
Series AI
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Sound Pressure Level (SPL) 105dB @ 12V, 10cm
Technology Piezo
Mfr PUI Audio, Inc.
Operating Mode Pin Selectable
Frequency 2.9kHz