AK500/16-RA-6-0.5
Assmann WSW Components
Product No:
AK500/16-RA-6-0.5
Description:
CORD 16AWG IEC320 RA - CBL 1.64'
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 60°C
1st Connector IEC 320-C13, Right Angle
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 13A
2nd Connector Cable
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Length 1.64' (500.0mm)