AM1877B1405
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM1877B1405
Description:
1877 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
User Guide
Insertion Loss 2.2dB
Size / Dimension 0.748" L x 0.669" W (19.00mm x 17.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.287" (7.30mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 10-SMD Module
Bandwidth 10 MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 1.877GHz Center
Filter Type Band Pass
Package Tape & Box (TB)
Impedance 50Ohm