AMA24ER5L-120200Y
aimtec
Product No:
AMA24ER5L-120200Y
Manufacturer:
aimtec
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 2.83" L x 1.34" W x 3.48" H (72.0mm x 34.0mm x 88.3mm)
Product Status Active
Weight 0.287 lb (130.00 g)
Current - Output (Max) 2A
Series AMA24-Y
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC