Home / RF Amplifiers / AMFW-6S-10951170-60
minImg
AMFW-6S-10951170-60
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-6S-10951170-60
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Description:
IC AMP SATCOM 10.95-11.7GHZ MOD
User Guide
Current - Supply 160mA
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Series AMFW
Package / Case Module
Voltage - Supply 15V
Test Frequency 10.95GHz ~ 11.7GHz
Mfr L3 Narda-MITEQ
Frequency 10.95GHz ~ 11.7GHz