Home / RF Antennas / ANT-868-PW-QW-UFL
minImg
ANT-868-PW-QW-UFL
Linx Technologies Inc.
Product No:
ANT-868-PW-QW-UFL
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP STR CAB PAN
In Stock : 1634
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 750MHz ~ 950MHz
Applications ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type Panel Mount
RF Family/Standard General ISM
Height (Max) 3.307" (84.00mm)
Product Status Active
VSWR 1.9
Series PW
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 868MHz
Mfr Linx Technologies Inc.
Return Loss -
Features Cable - 216mm
Package Tray
Gain 1.6dBi
Base Product Number ANT-868
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)