AO9378-220-MACRO
SRA Soldering Products
Product No:
AO9378-220-MACRO
Description:
PRO SOLDERING STATION W/ MACRO
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Plug Type -
Supplied Tips/Nozzles -
Wattage 60W
Control/Display Type Digital
Product Status Active
Workstand -
Includes Cord, Iron, Manual, Stand, Tip
Series 9378 Pro
Type Soldering
Base Unit -
Number of Channels 1
Voltage - Output 24V
Mfr SRA Soldering Products
Temperature Range 392°F ~ 896°F (200°C ~ 480°C)
Supplied Iron, Tweezer, Handle B028
Features Auto Off, ESD Safe
Tip Cleaner -
Package Box
Voltage - Input 220VAC