AOPS300-3.3
ETA-USA
Product No:
AOPS300-3.3
Manufacturer:
ETA-USA
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 182W
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Status Active
Efficiency 70%
Mfr ETA-USA
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 125 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 65°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cUL, FCC, UL
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.58" L x 4.02" W x 2.05" H (192.5mm x 102.0mm x 52.0mm)
Number of Outputs 1
Series AOPS-300 (300W)
Current - Output 1 55 A
Power (Watts) 182W