Home / Fixed Inductors / APCI00070746270MY0
minImg
APCI00070746270MY0
Chilisin Electronics
Product No:
APCI00070746270MY0
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.12 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Series APCI
Inductance 27 µH