APKSB25H10002
ITT Cannon, LLC
Product No:
APKSB25H10002
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Description:
CONTACT SOCKET 2.5MM CRIMP GOLD
In Stock : 10829
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Contact Type Socket
Product Status Active
Series APD 4-Way
Contact Size 2.5mm
Type Power, Stamped
Termination Finish -
Wire Gauge or Range - Coaxial -
Contact Material Copper Alloy
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Insulation Support
Package Tape & Reel (TR)
Contact Termination Crimp
Wire Gauge or Range - mm² 0.5 ~ 1.5mm²