Home / Circuit Breakers / APL111-1-65-253-B
minImg
APL111-1-65-253-B
Sensata-Airpax
Product No:
APL111-1-65-253-B
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
User Guide
Actuator Type Lever
Current Rating (Amps) 25A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series APL
Voltage Rating - DC 65 V
Voltage Rating - AC 277 V