APM2T42P100032GAN-GTM1W
Apacer Memory America
Product No:
APM2T42P100032GAN-GTM1W
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SSD 32GB M.2 MLC SATA III 3.3V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Speed - Write 130MB/s
Current - Max 315mA (Typ)
Size / Dimension 42.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Product Status Obsolete
Weight -
Series P100-M
Form Factor M.2 Module
Speed - Read 230MB/s
Type SATA III
Memory Size 32GB
Voltage - Supply 3.3V