APS18AFA512G-4BTM1G
Apacer Memory America
Product No:
APS18AFA512G-4BTM1G
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SSD 512GB 1.8" MLC SATA III 5V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 355MB/s
Current - Max 655mA
Size / Dimension 78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series SM210-18
Form Factor 1.8"
Speed - Read 505MB/s
Type SATA III
Memory Size 512GB
Voltage - Supply 5V