APS25AF7512G-6BTM1GT
Apacer Memory America
Product No:
APS25AF7512G-6BTM1GT
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SSD 512GB 2.5" MLC SATA III 5V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 470MB/s
Current - Max 710mA
Size / Dimension 100.00mm x 69.85mm x 6.90mm
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Product Status Active
Weight -
Series SM210-25
Form Factor 2.5"
Speed - Read 490MB/s
Type SATA III
Memory Size 512GB
Voltage - Supply 5V