Home / Fixed Inductors / APSC000606308R2TS0
minImg
APSC000606308R2TS0
Chilisin Electronics
Product No:
APSC000606308R2TS0
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 53mOhm Max
Series APSC
Inductance 8.2 µH