Home / Ceramic Capacitors / AQ12EM2R0BAJME\250V
minImg
AQ12EM2R0BAJME\250V
KYOCERA AVX
Product No:
AQ12EM2R0BAJME\250V
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 2PF 150V 0505
IICSEMI, as a globally renowned distributor of electronic components,sells a wide range of electronic parts from the world's top brands, ensuring all products undergo strict quality control and meet the highest standards. If you are interested in learning about the detailed specifications,configurations, pricing, lead times, and payment terms for AQ12EM2R0BAJME\250V, please feel free to contact us. To facilitate the processing of your inquiry, kindly include AQ12EM2R0BAJME\250V and the required quantity in your RFQ. IICSEMI provides the latest quote for AQ12EM2R0BAJME\250V without requiring registration. Latest information on AQ12EM2R0BAJME\250V: #Specifications #FAQ #Datasheet #Labels #Related Products #Associated Blogs AQ12EM2R0BAJME\250V latest information:#Specification#FAQ#Datasheet#Tags#Recommended Parts#Related Blog
Product Information
Parameter Info
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Temperature Coefficient M
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AQ
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2 pF
Features -
Package Tape & Reel (TR)
Lead Style -
AQ12EM2R0BAJME\250V Tags
  • AQ12EM2R0BAJME\250V
  • AQ12EM2R0BAJME\250V PDF
  • AQ12EM2R0BAJME\250V datasheet
  • AQ12EM2R0BAJME\250V specifications
  • AQ12EM2R0BAJME\250V images
  • buy AQ12EM2R0BAJME\250V
  • AQ12EM2R0BAJME\250V price
  • AQ12EM2R0BAJME\250V category
  • AQ12EM2R0BAJME\250V related products
  • AQ12EM2R0BAJME\250V related news