AQ14EA102KAJWE
KYOCERA AVX
Product No:
AQ14EA102KAJWE
Description:
CAP CER 1000PF 150V 1111
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Temperature Coefficient A
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Series AQ
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF