Home / Solid State Relays / AQB2A2-ZT18/30VDC
minImg
AQB2A2-ZT18/30VDC
Panasonic Electric Works
Product No:
AQB2A2-ZT18/30VDC
Package:
4-SIP
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-250V
User Guide
Load Current 2 A
Output Type AC, Zero Cross
Termination Style PC Pin
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 75 V ~ 250 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-SIP
Series AQ-B
Package / Case 4-SIP
Mfr Panasonic Electric Works
Package Bulk
Voltage - Input 18 ~ 30VDC