ARV13N24Q
Panasonic Electric Works
Product No:
ARV13N24Q
Description:
IC RF SWITCH SPDT 8GHZ
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
IIP3 -
Insertion Loss 0.4dB (max)
Frequency Range 0Hz ~ 8GHz
Circuit SPDT
Topology Reflective
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series ARV
Package / Case Module, Pin Contacts
Voltage - Supply 24V
Test Frequency 8GHz
Mfr Panasonic Electric Works
Isolation 60dB (min)
Features -
P1dB -
RF Type General Purpose
Package Bulk
Impedance 50Ohm