AS1313-BWLT-12
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
AS1313-BWLT-12
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
6-WLCSP (1.17x0.77)
Description:
IC REG BUCK 1.2V 150MA 6WLCSP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 5.5V
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.17x0.77)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.4V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 6-UFBGA, WLCSP
Frequency - Switching -
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V