AS1362-33 EB
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
AS1362-33 EB
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Description:
BOARD EVAL FOR AS1362-33
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series -
Channels per IC 1 - Single
Supplied Contents Board(s)
Board Type Fully Populated
Voltage - Output 3.3V
Current - Output 300mA
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Utilized IC / Part AS1362
Package Box
Regulator Type Positive Fixed
Product Status Obsolete
Voltage - Input 2V ~ 5.5V