Home / AC DC Converters / ASM30-120-BET-0F0
minImg
ASM30-120-BET-0F0
Astrodyne TDI
Product No:
ASM30-120-BET-0F0
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 30W
In Stock : 48
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 3.25" L x 2.08" W x 1.20" H (82.5mm x 52.8mm x 30.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series ASM30
Current - Output 1 2.5 A
Power (Watts) 30W
Type Enclosed
Efficiency 87%
Mfr Astrodyne TDI
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC