Home / AC DC Converters / ASM30D-1515-BNH-0F0
minImg
ASM30D-1515-BNH-0F0
Astrodyne TDI
Product No:
ASM30D-1515-BNH-0F0
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 0.85" H (76.2mm x 80.8mm x 21.7mm)
Product Status Active
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1 A
Series ASM30
Current - Output 1 1 A
Power (Watts) 30W
Type Open Frame
Efficiency 87%
Mfr Astrodyne TDI
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC