Home / TVS Diodes / ASMAJ130CA-HF
minImg
ASMAJ130CA-HF
Comchip Technology
Product No:
ASMAJ130CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
DO-214AC (SMA)
Description:
DIODE TVS 130V 400W SMA BI-DIR A
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V