Home / TVS Diodes / ASMAJ24CA-HF
minImg
ASMAJ24CA-HF
Comchip Technology
Product No:
ASMAJ24CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
DO-214AC (SMA)
Description:
DIODE TVS 24V 400W SMA BI-DIR AU
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V