ASR14JA750K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASR14JA750K
Package:
Axial
Description:
RES 750K OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -1800ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 750 kOhms
Series ASR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W