Home / Memory / AT24C32AN-10SI-2.7-T
minImg
AT24C32AN-10SI-2.7-T
Microchip Technology
Product No:
AT24C32AN-10SI-2.7-T
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
8-SOIC
Description:
IC EEPROM 32KBIT I2C 8SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 400 kHz
Memory Interface I²C
Memory Organization 4K x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Access Time 900 ns
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size 32Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V