Home / TVS Diodes / ATV02W151-HF
minImg
ATV02W151-HF
Comchip Technology
Product No:
ATV02W151-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SOD123
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 820mA
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case SOD-123F
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V