Home / TVS Diodes / ATV02W220B-HF
minImg
ATV02W220B-HF
Comchip Technology
Product No:
ATV02W220B-HF
Package:
SOD-123
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.63A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case SOD-123
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V