AW-32-03-G-D-210-075-ES-A
Samtec Inc.
Product No:
AW-32-03-G-D-210-075-ES-A
Description:
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Color Black, Natural
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.047" (1.20mm)
Series Flex Stack, AW
Pitch 0.031" (0.80mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.210" (5.334mm)