B41695A5687Q9
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B41695A5687Q9
Description:
CAP ALUM 680UF 25V AXIAL
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.472" Dia x 1.181" L (12.00mm x 30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 320mOhm @ 100Hz
Series B41695
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.4 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 220 mOhms